Gornje poruke su pisane od strane posjetilaca Jelah OnLine i isti ne snosi odgovornost za njihov sadrzaj.
Hvala na razumijevanju.
Sport
N.K. "Borac" Jelah - F.K. "Orlić" Vogošća 3:1
03 Nov 2009 - Emir
U okviru XII kola II lige FBiH, grupa "Centar" u subotu je domaća ekipa Borca, rezultatom 3:1 pobjedila goste iz Vogošće. U lijepoj i zanimljivoj igri domaći Borac je bio daleko bolja momčad, te je samo sreća spasila goste većeg poraza. Strijelci za domaćine su bili Žižo dva gola i mladi Šimunović.

U slijedećem kolu Borac gostuje u Sarajevu kod ekipe F.K. "Vrbanjuša".
Borac poražen u Hadžićima
26 Oct 2009 - Emir
Nogometaši NK "Borac" Jelah doživili su poraz na prvenstvenoj utakmici  XI kola II lige FBiH, grupa "Centar" u Hadžićima odigrane u subotu 24.10.2009.godine, od domaćih nogometaša Radnika od 3 : 1.

U slijedećm XII kolu koje se igra u Jelahu, 31.10.2009.godine domaći nogometaši Borca sastaju se sa ekipom  F.K. "orlić" Vogošća.
Borac u Hadžićima
23 Oct 2009 - Emir
U okviru 11. kola II lige FBiH, grupa "CentaR2 nogometaši NK "Borac" Jelah gostuju kod lidera ekipe FK "Radnik" Hadžići. Nadamo se da će nogometaši Borca nastaviti sa dobrim igrama i da će  se sa ovog najtežeg gostovanja vratiti neporaženi.

U nedjelju se završava i jesenji dio prvenstva Omladinske lige  N.S. Ze-Do kantona utakmicom na stadionu "Šibovi" Jelah između kadetski i juniorskih ekipa NK "Borac" i NK "Tošk" Tešanj.
NOVA POBJEDA BORCA
19 Oct 2009 - Emir
Nogometni klub "Borac" Jelah u IX kolu II lige FBiH, grupa "Centar" na svom stadionu "Šibovi" ostavrio je novu prvoligašku pobjedu protiv dobre ekipe iz Župče rezultatom 2: 1 i tako se učvrstio u sredini tablice.
Gosti su došli u vođstvo u 25. minutu igre iz skoro jedinog šuta na gol tokom cijelog toka utakmice, dok su napadači Borca ponovo propustli nekoliko izuzetno povoljnjih prilika, da bi najmlađi igrač Borca Kurdić u 35. minutu izjednačio odličnim šutom sa ivice šesnaesterca. U drugom poluvremenu igrači Borca su stalno napadali, ali je otpor gostiju slomljen tek u 80.minutu igre kada se pred golom gostiju poslije izvođenja kornera najbolje snašao Ramić i petom sproveo loptu u gol.
Pobjeda Borca u Semizovcu
15 Oct 2009 - Emir
U okviru IX kola II lige FBiH nogometaši NK "Borac" Jelah  su u srijedu 14.10.2009.godine ostvarili su prvu gostujuću pobjedu protiv ekipe FK "Ozren" Semizovac rezultatom 1:0. Strijelac pobjedničkog gola za ekipu NK "Borac" Jelah bio je Durmišević Adem.

U subotu: 17.10.2009.godine nastavlja se prvenstvo, a ekipa NK "Borac" Jelah na svom stadionu "Šibovi" sa početkom u 15,00 sati dočekuje ekipu FK "Mladost" iz Župče.